top of page

O NAS

Taka Tajka to świeżo otwarta restauracja tajska na warszawskim Mokotowie. Nie powinniście mieć problemu z trafieniem pod właściwy adres, bo Taka Tajka już z zewnątrz przykuwa uwagę. 

Taka_Tajka_designalive-12-1.jpeg

WYSTRÓJ

Z ogromnych okien bije charakterystyczna fioletowa kolorystyka i kolorowy neon. Wnętrze Takiej Tajki choć nieduże, sprawia ogromne wrażenie. Nowoczesny styl miesza się tutaj z wyrazistymi kolorami i elementami charakterystycznymi dla tajskiej kultury. Na wejściu powita Was złoty bożek, stojący na straży kuchni. Wystarczy się nieco rozejrzeć, żeby dostrzec więcej akcentów: tajskie maski na ścianie czy charakterystyczne neonowe zęby na ścianie. Wnętrze Takiej Tajki autorstwa Kacpra Gronkiewicza to atrakcja sama w sobie, niejaka przystawka do głównego dania, jakim jest serwowane tutaj jedzenie. 

JEDZENIE

Tak, w menu znajduje się oczywiście klasyczny Pad Thai w trzech różnych wersjach: z kurczakiem, krewetkami lub wegetariańskiej. Przygotowywany przez tajskich kucharzy według oryginalnego przepisu, Pad Thai w Takiej Tajce jest zachwycający. Natomiast zatrzymanie się tylko na tym daniu byłoby błędem, bo lokal na Rakowieckiej oferuje niezwykle szeroki wybór tajskich specjalności. Znajdziecie tu między innymi słynne w Tajlandii Khao Soi, które zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia. Co ciekawe, rzadko jest serwowane w europejskich restauracjach. Nie należy zapomnieć o naszych pysznych zupach. Każdy powinien spróbować Tom Kha - lekko kwaśna, delikatnie pikantna, niezwykle aromatyczna zupa z krewetkami. Desery w Tajce to kolejny powód, żeby się tam wybrać. Znane wszystkim Mango Sticky Rice w wydaniu Takiej Tajki nie ma sobie równych. Mango jest tak słodkie i delikatne dlatego, że zostało specjalnie sprawdzone z Peru. Kleisty ryż w połączeniu ze słodkim sosem kokosowym wprawiają w błogi nastrój.

Taka_tajka_khao_soi_z_tofu.jpg

ZESPÓŁ

Dobra kuchnia, to przede wszystkim kuchnia autentyczna, tworzona przez ludzi z pasją. Nasz team tworzą ludzie, którzy o smakach Azji wiedzą wszystko i codziennie swoje doświadczenie i serce oddają naszym Gościom. Poznajcie ludzi, którzy tworzą Taką Tajkę! 

bottom of page